Krótka bajka o pewnej Pani

Będzie to bajeczka o pewnej cudownej Pani, co chodziła po świecie smutna, zagubiona i wydawało się jej, że nikt jej nigdy nie pokocha. Aż pewnego dnia zaczęła pisać listy z inną Panią, której adres dostała od czarownicy. Czarownica powiedziała jej „napisz pod ten adres, opisz wszystkie swoje zmartwienia a zobaczysz, będzie ci lepiej

No to ta Pani myślała, że pisze po prostu do nikogo, że to miała być forma wylania z siebie smutku. I ta Pani napisała dłuuuugi list, zabawny ale też i bardzo smutny. Wysłała go pod wskazany nie czekając nawet na odpowiedź. Aż pewnego dnia spojrzała w skrzynkę i OJEJKU ktoś jej odpisał!

Tak oto poznała inną Panią. Pisały do siebie trochę czasu, aż w końcu jedna z nich napisała: „Ej, mieszkamy w jednej wsi, no to może spotkałybyśmy się na herbatkę?”

No i w taki oto sposób życie obydwu pan zmieniło się na zawsze.

Gdy się spotkały zrozumiały, że szukały siebie całe swoje życie, całe 26 lat. Spotykały się, śmiały, wymyślały razem niestworzone historie, które dla nich były prawdziwe jak one same. Nie musiały nic do siebie mówić, gdyż rozumiały się bez słowa. I tak wiele kolejnych lat żyły tylko dla siebie i dzięki sobie. Oczywiście nie obyło się bez smutków, wielkich i tych mniejszych, które czasami prowadziły do sytuacji przykrych. Ale obydwie były pewne siebie nawzajem i wiedziały, że cokolwiek by się nie działo żadna z nich nie może się poddać, bo druga i tak by jej na to nie pozwoliła.

I tak po wielu latach w końcu zrozumiały, że są dla siebie stworzone, że jakaś siła wyższa zesłała je sobie nawzajem aby nie tylko siebie uratowały.

Miały stać się całym swoim życiem, miały żyć dla siebie i dzięki sobie. Mały pokochać siebie tak jak każda z nich wątpiła, że będzie kiedykolwiek zdolna do dawania i przyjmowania takiej miłości. Długo trwało zanim to zrozumiały, ale lata odkrywania siebie nawzajem dały im siłę i pewność, że to co czują jest jak najbardziej prawdziwe i szczere, że prawdziwa miłość istnieje nie tylko w filmach. I tak sobie żyją do teraz, ucząc się życia na nowo pełne siły, optymizmu i miłości. Po prostu żyją, tak jak zawsze było im to pisane.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s